Kilka zmian, które zwiększą Twoją motywację w odżywianiu

Od dłuższego czasu planujesz rewolucję w sposobie odżywiania, jednak wciąż motywacja do podjęcia działań pozostawia wiele do życzenia? Chcesz wreszcie wykonać pierwszy krok, który poprowadzi Cię do zdrowego stylu życia? Sprawdź kilka sposobów na skuteczne podniesienie motywacji. Przekonaj się, dlaczego warto znaleźć się po zielonej stronie mocy!

To, co jesz, ma wpływ na Twoje zdrowie

O wpływie jedzenia na zdrowie napisano już w zasadzie wszystko. Jakość dostarczanego pożywienia może wpłynąć na to, jak często chorujesz i z jakimi dolegliwościami musisz się na co dzień borykać.

Jedzenie określane jako śmieciowe przekłada się na pogorszenie stanu zdrowia. Jeśli na co dzień objadasz się wysoko przetworzoną żywnością, to nic dziwnego, że coraz bardziej przybierasz na wadze. Wiedz, że nadwaga (a w konsekwencji także otyłość) to tylko jeden z problemów zdrowotnych, z którymi musisz się liczyć, jeśli nie zmienisz swoich dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych.

Nawet niewielkie modyfikacje jadłospisu mogą pozytywnie wpłynąć na Twój stan zdrowia. Jeśli chcesz wreszcie zacząć zdrowo się odżywiać, to zrezygnuj z:

  • używek – alkohol i papierosy negatywnie wpływają na zdrowie,
  • dużej ilości soli,
  • niezdrowego tłuszczu,
  • nadmiernej ilości soli.

Zamiast tego sięgaj jak najczęściej po wartościowe produkty. Dzięki temu Twój organizm otrzyma solidną dawkę makroskładników oraz witamin i minerałów. Zmieniając nawyki żywieniowe, zmniejszysz także prawdopodobieństwo wystąpienia takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie oraz miażdżyca.

Jedna decyzja dzieli Cię od lepszego samopoczucia

Zdrowe jedzenie to nie tylko lepsza kondycja organizmu. To także o wiele lepsze samopoczucie. Niedobór witamin i minerałów może prowadzić bowiem do pogorszenia nastroju, a nawet do depresji. Jeśli chcesz każdego ranka tryskać energią, to zadbaj o kilka solidnych porcji warzyw i owoców w ciągu dnia.

Dołącz do tego, chociaż odrobinę aktywności fizycznej, a przekonasz się, że energia, jaką zyskasz, pomoże Ci przenosić przysłowiowe góry. Powiedz dość złemu nastrojowi! Sięgnij po zdrowe jedzenie i dawkę sportu i sprawdź, jak wiele może to zmienić w Twoim życiu!

Odżywiaj się zdrowo i raz na zawsze pozbądź się zbędnych kilogramów!

Potrzebujesz jeszcze większej dawki motywacji do tego, aby wreszcie zacząć zdrowo się odżywiać? Do listy benefitów dopisz (oprócz dobrego stanu zdrowia i lepszego samopoczucia) także redukcję zbędnych kilogramów.

Rezygnacja z potraw opływających tłuszczem, odstawienie wysoko przetworzonego jedzenia na rzecz samodzielnie przygotowywanych posiłków sprawi, że zaczniesz chudnąć i to w zdrowy sposób, który nie spowoduje efektu jo-jo!

Pamiętaj jednak o tym, że zdrowe odżywianie to nie tylko sięganie po naturalne produkty. To także dostosowanie ilości spożywanych kalorii do zapotrzebowania organizmu. Planując posiłki, uwzględnij różne aspekty, m.in. swój wiek, rodzaj wykonywanej pracy oraz dodatkową aktywność fizyczną. Jeśli potrzebujesz pomocy w ułożeniu optymalnego jadłospisu, to skorzystaj z pomocy specjalisty!

W kupie siła, czyli o mocy społeczności

Przekonały Cię nasze agrumenty i masz w sobie dość siły do tego, aby rozpocząć nowy etap w swoim życiu? To świetnie! Zadbaj jednak o to, aby z biegiem czasu nie osłabła Twoja motywacja do zdrowego odżywiania. Podejmij wyzwanie wraz z przyjaciółką albo zaproś do rewolucji żywieniowej swoją rodzinę. Wspólnie przygotowujcie ulubione potrawy, szukajcie naturalnych produktów i planujcie jadłospis na kolejny tydzień. Dzięki temu będziesz mieć wsparcie w najbliższych, gdy przyjdzie pierwszy kryzys motywacji.

W chwilach słabości przypomnij sobie też, po co to wszystko. Ładniejsza sylwetka, lepsze samopoczucie, a przede wszystkim zdrowie – to Twoje nagrody za podjęty wysiłek!